O nás

Počátek aktivit pracovníků společnosti v oblasti fotovoltaiky je v roce 1990, kdy pracovníci výzkumu a vývoje bývalé Tesly po úspěšném vývoji výroby solárních článků z monokrystalického křemíku založili v roce 1993 společnost Solartec. Po 20-letém působení na trhu a řešení mnoha projektů výzkumu a vývoje efektivní výroby solárních článků a FV panelů a výzkumu metod charakterizace jejich parametrů na evropské a světové úrovni (první EU projekt v roce 1998), si další rozvoj vyžádal v roce 2014 reorganizaci do holdingové struktury.

Vznikla tak samostatná společnost pro výrobu zakázkových typů solárních článků a zakázkovou realizaci jednotlivých technologických kroků výroby a výzkumu solárních článků a holdingové uspořádání pro projektování a realizaci výstavby kompletních fotovoltaických systémů (FVS) a fotovoltaických elektráren (FVE) jejíž součástí je rovněž Diagnostická a zkušební laboratoř fotovoltaických modulů. Významnou část aktivit tvoří monitoring výkonu a odborný servis FV elektráren. Společnosti jsou vybaveny špičkovými měřícími přístroji pro analýzu výkonu a vad FV elektráren rovněž v polních podmínkách v místě instalace FV elektrárny. Ze znalosti technologií výroby křemíkových solárních článků a FV panelů čerpáme při analýze a určování vad FV panelů a zpracování nezávislé Technické analýzy FV elektráren (Technické Due Diligence) pro investory a banky.

Společnosti Solartec dodávají své výrobky a služby zákazníkům k jejich maximální spokojenosti. Zákazníci jsou pro nás prioritou a jejich spokojenost nás motivuje k neustálému zdokonalování kvality našich výrobků a služeb. Kvalita výrobků a služeb je jistě závislá na kvalitě našich zaměstnanců. Ve všech oblastech činnosti proto zaměstnáváme dlouhodobě ty nejlepší odborníky. Spolupracovníky si vychováváme rovněž z řad diplomantů a doktorantů, kteří u nás realizovali své vědecké práce.

Našim cílem ve vztahu k zákazníkům je především nabídka optimálního řešení a dlouhodobá garance kvality výrobků i služeb.

Fotogalerie