Corner-2

Návrh ostrovního FV systému

Vlastníte chatu, chalupu, karavan, jachtu nebo jakýkoliv jiný občanský či průmyslový objekt v místě, kde není přivedena elektřina z rozvodné sítě? Pokud ano čtěte dál.

Nabízíme vám v této době již osvědčenou vymoženost - pomocí fotovoltaických panelů získávejte elektrickou energii přímo ze slunce.

Tato špičková technologie výroby elektřiny sestoupila z kosmických výšin a zaujala důležité místo v oblasti zdrojů energie na Zemi. Provoz solárních panelů je ekologicky čistý. Při provozu nevznikají plyny, popílek ani hluk znepříjemňující život. Rovněž šetříme omezené zásoby energetických zdrojů jako je uhlí, ropa, zemní plyn či uran.

K nezávislé výrobě elektřiny vám postačí solární panel, regulátor, akumulátor a samozřejmě všudypřítomné sluneční světlo.

Funkce fotovoltaického systému je prostá. Světlo dopadající na povrch solárního panelu je přeměněno na elektřinu, která je uskladňována v akumulátorech. Takto získanou elektrickou energii můžete použít pro osvětlení, televizi, rádio, elektrické nářadí, oběhová čerpadla, ale též pro poplašná zařízení, protože nedochází k výpadkům proudu. Tuto elektrickou energii využijete pro veškeré spotřebiče s napájením 24V. Pokud potřebujete připojit běžný spotřebič na 220V, stačí mezi akumulátor a zmíněný spotřebič zapojit napěťový měnič. Bez omezení potom můžete sledovat televizi, s připojeným videorekordérem či satelitním přijímačem, nebo poslouchat vaši hi-fi věž. V dílně pak nebudete mrhat časem při čekání na to, až pustí elektriku.